De la défense et de la sécurité

Рат у бившој Југославији, неиспричана прича о геноциду над Србима

Драгана Трифковић за Спутник 

 

(SputnikNews.com, 15. 7. 2015)

Руско-западни сукоб око Украјине је наставак геополитичког рата против Русије који су САД започеле 90-их у Југославији, каже Драгана Трифковић за Спутник, кривећи Запад за намерну демонизацију та два народа.

 

Антисрпска резолуција коју су написали Британци о тзв „масакру у Сребреници“, о којој се овог месеца дискутовало у Савету безбедности Уједињених нација, је део западњачке геополитичке игре против Србије и Русије која је почела са ратовима у Југославији између 1991. и 2001. године, по мишљењу Драгане Трифковић, која је писац, стручњак за геополитику и генерални директор Центра за геостратешке студије у Београду, Србији. 

„Овај рат је представљао прву фазу опкољавања Русије, елиминацију њених савезника, као и место за тестирање за коришћење нових метода за специјалне ратове, које су касније коришћене у Авганистану, Ираку, Либији, Сирији и сада у Украјини“, каже Драгана Трифковић за Спутник.

Драгана Трифковић је нагласила да Запад нагони на хибридан рат користећи све врсте средстава, од информационих и економских до дипломатских, политичких и војних, ангажујући стране овлашћене војске у својим операцијама. Запад даје погрешне информације и манипулише јавним мњењем преко контролисаних медија, непрестано фалсификујући истину. Такође непрестано покушава да промени историју, претварајући џелате у жртве, а жртве у џелате.

Резолуција УН о Сребреници на коју је Москва ставила вето, је типичан пример таквог погрешног схватања: не постоје докази који би потврдили претпоставку да су Срби имали намеру да почине „геноцид“ над босанским муслиманима у Сребреници, нити постоји икаква наредба од стране команде српске војске која би одобрила тако нешто, истакла је Драгана Трифковић.

По мишљењу овог стручњака, још једна чињеница о Сребреници би требало да буде обелодањена, а то је да је већина жртава погинула у борби за Сребреницу и да су припадали 28. дивизији војске Босне и Херцеговине.

„Командант те дивизије је био срамни Насер Орић којег је Хашки трибунал ослободио одговорности за почињене злочине“, примећује Драгана Трифковић.

А трећа битна чињеница коју Запад и британска резолуција не спомињу, је то да је у периоду између 1992. и 1995. године, у Сребреници и околним селима, убијено око 3 500 Срба –  углавном мирољубивих цивила, укључујући жене, децу и старије људе“, наглашава стручњак. 

Број жртава из Сребренице преувеличан

Запад је драматично преувеличао број сребреничких жртава, каже стручњак, Драгана Трифковић. И то није све.

„Не само да је број од 8 000 муслиманских жртава претеран, већ многе од тих жртава, чије је име урезано у споменик, живе у САД или гласају на изборима у Босни и Херцеговини. Наиме, Хашки трибунал је дозволио да све особе које су регистроване као нестале,  буду сматране као жртве, а реалнији извештаји говоре о око 2 000 убијених муслимана“, примећује Драгана Трифковић.

Она је такође указала на чињеницу да су британски спонзори резолуције прећутали чињеницу да се велики број страних исламиста борило заједно са босанском војском против Срба.

Dragana Trifkovic
Dragana Trifkovic

„А данас долазимо до закључка, који је такође и одговор на питање зашто британски спонзори резолуције не спомињу муџахедине. Зато је Запад био дубоко уплетен у рату у Југославији. Такође постоји сведочење о томе да су се Бил Клинтон и Алија Изетбеговић договорили да жртвују Сребреницу и убију 5 000 људи, јер би то оправдало бомбардовање НАТО српских позиција“, каже нам стручњак.

Драгана Трифковић нам је такође објаснила да је резолуција коју су написали Британци, имала за циљ да означи српски народ као „геноцидну нацију“, поплочавајући тако пут за ревизију Дејтонског споразума потписаног 1995. године, што би поставило Босну и Херцеговину под контролу муслимана и Хрвата, а права Срба би била трајно онемогућена.

Неиспричана прича о геноциду над Србима

Док Запад сваљује кривицу за рат у Југославији на Србе, српски народ је био тај који је поднео највеће жртве у тим војним сукобима.

Драгана Трифковић нам је испричала да су српски цивили били мета хрватских борбених снага, које је подржавао Запад, и који су спровели етничко чишћење над Србима који су вековима живели на тим територијама, нарочито за време чувених војних операција,  Бљесак и Олуја. Хрватске снаге су примиле војну помоћ и обуку од америчких војних официра. За то време, у Босни и Херцеговини, муслиманске снаге су такође добијале војну помоћ од Запада.

„Преко 200 000 Срба је протерано са Косова и Метохије [за време ратова у Југославији],  а у исто време су оптуживали Србе за „геноцид“ против етничких Албанаца. Касније је откривено да албанске жртве [убијене у] Рачку, нису били цивили, већ терористи ОВК (Ослободилачка Војска Косова). То су искористили да би почели да бомбардују Србију – што је прави геноцид јер је НАТО бацио више од десет тона уранијума“, истиче стручњак.

Ипак, нико није осуђен за злочине над Србима, етничко чишћење и бомбардовање цивила од стране НАТО, нико није сматран као одговоран за масакрирање српских жена и деце, и нико није Србији надокнадио материјалну штету од више од 100 милијарди долара. „Напротив, злочин против Срба се наставља на фанатичан начин“, каже Драгана Трифковић за Спутник. 

Историја се понавља

По мишљењу Драгане Трифковић, можемо да повучемо јасне паралеле између демонизације Срба, која је започета 90-их година, и демонизације Руса, које су у потпуности у складу са Гебелсовом методом: „Изреци лаж хиљаду пута, и постаће истина“.

Дим изнад Новог Сада приликом важздушних НАТО напада 24. марта 1999. (Фото: AP PHOTO/ STR)
Дим изнад Новог Сада приликом важздушних НАТО напада 24. марта 1999. (Фото: AP PHOTO/ STR)

Запад је користио југословенски сценарио и у Украјини. Снајпери на Мајдану су урадили исти посао као њихове колеге у Сарајеву пре много година. Приватне америчке војне фирме су масовно дошле у Украјину, а Вашингтон пласира своје саветнике директно у украјинску владу. Пентагон и НАТО обучавају и наоружавају украјинске трупе, док су етнички Руси и становници који говоре руски, постали мета украјинске војске, са подршком Вашингтона, каже стручњак.

Запад затвара очи пред убиствима цивила у Донбасу од стране украјинских снага и ултранационалистичких батаљона, као и пред масакром у Одеси који се десио 2. маја 2014. године, исто као што је затворио очи пред геноцидом над Србима.

За САД и ЕУ, „ове жртве су само колатерална штета на путу успостављања циљева за империјалистичи Запад“, примећује Драгана Трифковић, додајући да Запад и даље сматра да су Срби „ометајући фактор“,  који би потенцијално могли да ометају западњачке геостратешке планове на Балкану.

„Данашњи догађаји могу да се посматрају кроз специфичну парадигму и историјске циклусе који се понављају. За међународну заједницу, нарочито за западњачко јавно мњење, важно је пронаћи праву истину о догађајима из бивше Југославије, о томе ко је био умешан у тим ратовима, ко је био жртва, а ко је био манипулисан да се бори за интересе Вашингтона. Ово се такође односи на тренутне сукобе у Украјини. Лаж може да траје само онолико колико траје сила која брани ту лаж. Несумњиво је да ће једног дана истина изаћи на видело“, закључила је Драгана Трифковић, генерални директор Центра за геостратешке студије.

Екатерина Блинова

Са енглеског посрбила: Светлана Максовић

15. јун 2015.

SputnikNews.com

Стање Ствари


Кратка веза до ове странице: http://wp.me/p3RqN8-5hu

 
auteur d'avatar

À propos de Центар за геостратешке студије

Centre pour les études géostratégiques est une organisation non-gouvernementale et à but non lucratif de l'association, fondée à Belgrade à l'assemblée générale constitutive tenue le 28.02.2014. conformément aux dispositions de l'art.11. et 12. La loi sur les associations ("journal Officiel de la Rs", non.51/09). pour une période de temps indéterminée, afin d'atteindre les objectifs fixés dans le domaine de la recherche scientifique, des relations géostratégiques et la préparation de documents stratégiques, de l'analyse et de la recherche. L'association développe et soutient des projets et des activités visant à l'etat et aux intérêts nationaux de la Serbie, a le statut d'une personne morale et qu'il est inscrit dans le registre conformément à la loi. La mission du Centre d'études géostratégiques est: "nous sommes la construction de l'avenir, parce que la Serbie mérite: les valeurs que nous représentons sont établies par le biais de notre histoire, de la culture et de la tradition. Nous croyons que sans passé il n'y a pas d'avenir. Pour cette raison, afin de construire l'avenir, nous devons connaître notre passé et à chérir nos traditions. Les vraies valeurs sont toujours mis à la terre, et l'avenir ne peut être construit dans une bonne direction, sans que de la fondation. Dans un moment de perturbations sur les changements géopolitiques, il est essentiel de faire les bons choix et prendre les bonnes décisions. De laisser aller de toutes imposées et déformé les idées et artificielle des pulsions. Nous croyons fermement que la Serbie a suffisamment de qualité et de potentiel afin de déterminer son propre avenir, peu importe les menaces et les limites. Nous nous engageons à la position serbe et le droit de décider de notre avenir, en gardant à l'esprit le fait que, historiquement, il ya eu de nombreux défis, les menaces et les dangers, que nous avons surmonté. “ Vision: le Centre d'études géostratégiques aspire à devenir l'une des plus importantes organisations mondiales dans le domaine de la géopolitique. Il veut aussi devenir une marque locale. Nous allons essayer d'intéresser le public à la Serbie dans les questions internationales et de rassembler tous ceux qui s'intéressent à la protection de l'état et des intérêts nationaux, le renforcement de la souveraineté, de la préservation de l'intégrité territoriale, la préservation des valeurs traditionnelles, le renforcement des institutions et de l'état de droit. Nous allons agir dans le sens de trouver des personnes partageant les mêmes idées, à la fois en interne et dans le monde public. Nous mettrons l'accent sur la coopération régionale et la mise en réseau des organisations non gouvernementales, à la fois au niveau régional et international. Nous allons lancer des projets au niveau international pour soutenir le repositionnement de la Serbie et de la préservation de l'intégrité territoriale. En coopération avec les médias, nous allons mettre en œuvre des projets qui mettent l'accent sur ces objectifs. Nous allons organiser l'éducation du public intéressé par des conférences, des tables rondes et des séminaires. Nous allons essayer de trouver un modèle pour le développement de l'organisation qui permettrait le financement des activités du Centre. Construire ensemble notre avenir: Si vous êtes intéressés à collaborer avec nous, ou pour aider le travail du Centre d'études géostratégiques, veuillez nous contacter par e-mail: center@geostrategy.rs

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *