Геополитика и политика

Срби са Косова и Метохије: Вучић се спрема да уведе санкције Русији

Оно што се данас дешава у Украјини умногоме подсећа на време страдања Срба, како у СРЈ тако и у Републици Српској. Технологија смишљена у западним центрима моћи је слична.

Да би се бомбардовала Србија измешљен је Рачак где су наводно страдале невине цивилне жртве. То је био непосредан повод за бомбардовање Срба. Истина је сасвим другачија. Истражни судија која је водила цео поступак Даница Маринковић је написала књигу у којој је навела све махинације и манипулације смишљене да се оптужи српска страна.

Такође, уочи почетка бомбардовања 1999. године екслодирала је бомба велике разорне моћи на пијаци у Косовској Митровици где су опет западни медији по директиви својих влада оптужили српску страну. Ван сваке логике је да би то Срби урадили јер тај злочин никако не иде у корист Београда.

Отприлике нешто слично се дешавало и у Босни и Херцеговини. Бомба бачена на градској пијаци у Меркалама је опет исценирана тако да се оптуже Срби. То је онда био разлог да НАТО пакт крене са бомбардовањем Срба у БиХ.

Истоветно се дешава и данас када се оптужује Руска Федерација за злочине над цивилним жртвама у Украјини. Руси су оптужени за наводни масакр цивила у приградском насељу Буча код Кијева иако чак и неке западне владе у то сумњају. Слично се десило и са гранатирањем железничке станице у граду Краматорск у доњецкој области који је под контролом Кијева где се опет оптужују Руси. Амерички председник Бајден мимо сваке истраге одмах жури да оптужи Москву. Онај ко се мало више удуби знаће да је Крематорск град у доњецкој области који се листом 2014. године изјаснио за издвајање из Украјине у посебну Доњецку област. Становништво тог града су искључиво Руси.

Током сукоба у Украјини чак и западни медији констатују да Руси споро напредују управо из разлога јер штеде цивиле. Цивили иначе фашисоидном режиму из Кијева у многим случајевима служе као живи штит што може да се види у доњецком граду Мариупољу. Многи ће да кажу, па Запад се управо бори против таквих режима, што није тачно. Сетимо се само Пиночеовог режима у Чилеу, Франковог режима у Шпанији, јер кад су у питању западни интереси друштвено уређење једне земље је најмање битно. Уосталом, подржавањем терористичке ОВК на Косову и Метохији је главни доказ томе.

Међутим, оно што је најнеобичније јесте да се неки политички кругови у Москви одушевљавају победом Александра Вучића на изборима у Србији. Председник Србије је до сада два пута гласао у Генералној скупштини УН против Руске Федерације. Кад су га питали зашто то ради, он каже да воли Русију али највише воли Србију, односно највише воли себе, имајући у виду да је уцењен од стране Запада због бројних криминалних афера. Грађанима Србије каже да је Србија гласала против Русије из разлога да ЕУ не би спречила доток нафте и гаса у Србију. Председник лаже јер и лаику је јасно да снабдевање Србије нафтом и гасом иде из Руске Федерације а не из ЕУ. Гасом преко турског тока а нафта може да бира путеве, да ли ће преко јадранског нафотовода или танкерима међународном пловидбом преко Дунава.

И оно што је још горе, Александар Вучић се спрема да уведе санкције Руској Федерацији што се види чак и из авиона. За утеху, председник Србије се заклиње руској страни да Србија никада неће да уђе у НАТО. Да ли му се може веровати? Тешко. Знајући да се до сада стотину пута заклињао да никада и нигде неће гласати против Руске Федерације која преко Резлоуције 1244 СБ чува целовитост Републике Србије као и стављањем вета спречава да се Срби прогласе геноцидним народом због дешавање у Сребреници.

Међутим, оно што је сигурно јесте да га чак ни највише руско одликовање Александра Невског неће зауставити да већ сутра уведе санкције Русији а прекосутра аплицира за улазак у НАТО пакт. Јер ко лаже, тај и краде, а ко краде тај и издаје.  

12. април 2022. 

author-avatar

About Центар за геостратешке студије

ЦЕНТАР ЗА ГЕОСТРАТЕШКЕ СТУДИЈЕ је невладино и непрофитно удружење, основано у Београду на оснивачкој скупштини одржаној дана 28.02.2014., у складу са одредбама чл.11. и 12. Закона о удружењима (»Службени лист РС«, бр.51/09). на неодређено време, ради остваривања циљева у области научног истраживање геостратешких односа и израде стратешких докумената, анализа и истраживања. Удружење развија и подржава пројекте и активности које су усмерене ка државним и националним интересима Србије, има својство правног лица и уписано је у регистар у складу са Законом. Мисија Центра за геостратешке студије гласи: „Градимо будућност, јер Србија то заслужује: Вредности које заступамо утврђене су кроз нашу историју, културу и традицију. Ми се држимо тога да без прошлости нема ни будућности. Из тог разлога да бисмо градили будућност морамо да знамо нашу прошлост и да негујемо нашу традицију. Праве вредности су увек утемељене, а будућност се без тог темеља не може градити у добром смеру. У времену преломних геополитичких промена, од кључне важности је да направимо мудар избор и донесемо правилне одлуке. По страни треба оставити све наметнуте и искривљене идеје и вештачке нагоне. Чврсто верујемо у то да Србија има довољно квалитета и потенцијала да без обзира на претње и ограничења, сама определи своју будућност. Ми смо посвећени српском становишту и праву да сами одлучујемо о својој будућности, при том имајући у виду чињеницу да је историјски гледано било много изазова, претњи и опасности које смо савладали “. Визија: Центар за геостратешке студије тежи томе да постане једна од водећих светских организација у домену геополитике. Такође, жели да се позиционира као домаћи бренд. Настојаћемо да заинтересујемо јавност у Србији за међународне теме и окупимо све оне који су заинтересовани за заштиту државних и националних интереса, јачање суверенитета, очување териотријалног интегритета, очување традиционалних вредности, јачање институција и владавине права. Деловаћемо у правцу проналажења истомишљеника, како у домаћој тако и у светској јавности. Усресредићемо се на регионалну сарадњу и повезивање сродних НВО организација, како на регионалном тако и на међународном нивоу. Покренућемо пројекте на међународном нивоу за подршку репозиционирања Србије и очувања територијалног интегритета. У сарадњи са медијским кућама реализоваћемо пројекте који су усресређени на ове циљеве. Организоваћемо едукацију заинтересоване јавности кроз конференције, округле столове и семинаре. Настојаћемо да пронађемо модел за развој организације који би омогућио и финасирање активности Центра. Изградимо будућност заједно: Уколико сте заинтересовани да сарађујете са нама, или да помогнете рад Центра за геостратешке студије, молимо вас да нас контактирате путем електронске поште: center@geostrategy.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *