Геополитика и политика

Срби са КиМ: За време владавине Александра Вучића од 11 година је Косово и Метохију напустило више од 40 хиљада Срба

Информативна служба Народног покрета Срба са Косова и Метохије „Отаџбина“

Америчка представница у Савету безбедности је изјавила да је постигнути споразум у виду француско-немачког предлога између Републике Србије и њене јужне покрајине историјски и да изазива посебну благодарност Сједињених Америчких Држава. Оваква изјава умногоме ће да кандидује Александра Вучића и Аљбина Куртија за добијање Нобелове награде за мир.

Што се председника Србије тиче он своју колекцију награда и признања употпуњује и овом Нобеловом. Подсетимо председник Србије је већ добио од председнинка Руске Федерације највећу руску награду Александар Невски. Од Српске православне цркве добио је највише признање Oрден Светога Саве за свој наводни допринос у одбрани Косова и Метохије. Нобелову награду добиће за предају Косова и Метохије.

Управо због прихватања француско-немачког предлога Александар Вучић је омогућио Приштни да постане чланица Савета Европе. У образложењу тако и стоји. Александар Вучић каже да га је прихватио само концептуално али није и стварно иако се обавезао у Охриду да ће да га спроведе. У преводу, председник Србије одбија да призна да је признао независно Косово. Додуше, у својим јавним наступима српски суверен жестоко се обрушио на земње Квинте као и на земље ЕУ. Нормално то је само за унутрашњу употребу. Већ два дана после тога Александар Вучић ваљда због ИПА фондова неизмерно је захвалан својим пријатељима у ЕУ која остаје главни политички циљ Србије.

Пре неки дан је такође председник Србије изјавио да наводним отварањем моста на Ибру (кога је Марко Ђурић већ отворио сетимо се само парка мира и осталих политичких будалаштина Александра Вучића) Аљбин Курти жели да протера Србе. У овим нечасним работама председник сепратистичке владе није усамљен. Има доброг сарадника управо у председнику Србије за време чије владавине од 11 година је Косово и Метохију напустило више од 40 хиљада Срба. То су пре свега извори бројних невладиних организација као и председника Српског националног форума господина Момчила Трајковића. Управо катастрофална национална и државна политика Александра Вучића проузроковала је овај невиђени егзодус Срба.

Уз Бриселски и Вашингтонски спорзаум, француско-немачки предлог Александар Вучић је српским општинама на северу Косова подарио и шиптарске председнике. И уместо да Скупштина Србије, што је и по Уставу дужна, распише изборе за ове четири општине Александар Вучић цвили, кукака, јадикује, цмиздри запомаже и све у том стилу. За један овакав корак он нема политичке храбрости, а и како би када му је Запад у ових 11 година његове владавине дозволио да по Србији ради шта хоће. Дозволио му да пљачка своје грађане, укине слободу медија, краде изборе, жестоко се обрачунава са политичким противницима, богати се на рачун грађана Србије а све из једног разлога, јер јако је кооперативан у одрицању од Косова и Метохије.

Када је 2012. године дошао на власт српске општине на северу КиМ имале су председнке и одборнике који су бирани по Уставу и закону Републике Србије. То им је омогућила тзв. издајничка досовска власт а патриотска и родољубива напредњачка их је приморала да више од 10 година учествују на локалним сепаратистичким изборима које расписује Приштина.

И оно што је најчудније на Видовдан ове године председник Србије Александар Вучић формира „Покрет за одбрану Србије“ чији је главни мото борба против издајничке политике Српске напредне странке и њеног председника Александра Вучића. У касном средњем веку на једној од цркава у ондашњој Аустроугарској монархији писало је сачувај нас Боже куге, глади и Хрвата. Што се Срба са Косова и Метохије тиче слободно можемо ову мисао да допунимо – и од Александра Вучића.   

3. мај 2023.

 

author-avatar

About Центар за геостратешке студије

ЦЕНТАР ЗА ГЕОСТРАТЕШКЕ СТУДИЈЕ је невладино и непрофитно удружење, основано у Београду на оснивачкој скупштини одржаној дана 28.02.2014., у складу са одредбама чл.11. и 12. Закона о удружењима (»Службени лист РС«, бр.51/09). на неодређено време, ради остваривања циљева у области научног истраживање геостратешких односа и израде стратешких докумената, анализа и истраживања. Удружење развија и подржава пројекте и активности које су усмерене ка државним и националним интересима Србије, има својство правног лица и уписано је у регистар у складу са Законом. Мисија Центра за геостратешке студије гласи: „Градимо будућност, јер Србија то заслужује: Вредности које заступамо утврђене су кроз нашу историју, културу и традицију. Ми се држимо тога да без прошлости нема ни будућности. Из тог разлога да бисмо градили будућност морамо да знамо нашу прошлост и да негујемо нашу традицију. Праве вредности су увек утемељене, а будућност се без тог темеља не може градити у добром смеру. У времену преломних геополитичких промена, од кључне важности је да направимо мудар избор и донесемо правилне одлуке. По страни треба оставити све наметнуте и искривљене идеје и вештачке нагоне. Чврсто верујемо у то да Србија има довољно квалитета и потенцијала да без обзира на претње и ограничења, сама определи своју будућност. Ми смо посвећени српском становишту и праву да сами одлучујемо о својој будућности, при том имајући у виду чињеницу да је историјски гледано било много изазова, претњи и опасности које смо савладали “. Визија: Центар за геостратешке студије тежи томе да постане једна од водећих светских организација у домену геополитике. Такође, жели да се позиционира као домаћи бренд. Настојаћемо да заинтересујемо јавност у Србији за међународне теме и окупимо све оне који су заинтересовани за заштиту државних и националних интереса, јачање суверенитета, очување териотријалног интегритета, очување традиционалних вредности, јачање институција и владавине права. Деловаћемо у правцу проналажења истомишљеника, како у домаћој тако и у светској јавности. Усресредићемо се на регионалну сарадњу и повезивање сродних НВО организација, како на регионалном тако и на међународном нивоу. Покренућемо пројекте на међународном нивоу за подршку репозиционирања Србије и очувања територијалног интегритета. У сарадњи са медијским кућама реализоваћемо пројекте који су усресређени на ове циљеве. Организоваћемо едукацију заинтересоване јавности кроз конференције, округле столове и семинаре. Настојаћемо да пронађемо модел за развој организације који би омогућио и финасирање активности Центра. Изградимо будућност заједно: Уколико сте заинтересовани да сарађујете са нама, или да помогнете рад Центра за геостратешке студије, молимо вас да нас контактирате путем електронске поште: center@geostrategy.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *