地缘政治而政治

Рат против Срба, почетак опкољавања Србије

Излагање Драгане Трифковић на конференцији у Москви

 

У Москви је 18. октобра одржана Међународна конференција „Руски свет“ у организацији геополитичког истраживачког центра „Евро-Рус“ и патриотског покрета „Руски мир“.

 

На конференцији су говорили стручњаци из Белгије, Сирије, Србије и Русије. Говорило се о следећим темама: рат у Сирији, мигрантска криза у Европи, интеракција конзервативних организација десног центра при борби за национални идентитет, конфронтација ЕУ и НАТО, борба против анти-руске пропаганде у Европи.

已经Trifkovic, директор „Центра за геостратешке студије“, говорила је о рату на простору бивше Југославије као и о бомбардовању Србије, када је агресорска политика запада ступила на светску сцену, наглашавајући да је Запад над Србима испробао све методе хибридног рата, које су касније коришћене и против других народа и држава који нису били по вољи Вашингтона.

Говор Драгане Трифковић преносимо у целости.

Драгана Трифковић: Све је почело са југословенским конфликтом

Данас се свет налази у веома опасној ситуацији и великој кризи изазваној неодговорном политиком Запада, али да бисмо дошли до анализе данашње ситуације треба да се вратимо на сам почетак и значајне историјске догађаје с краја прошлог века, који су утицали на то да стигнемо довде. Један од њих је рушење Берлинског зида и уједињење Немачке, који је Европа усхићено славила као тријумф слободе, а други је распуштање Варшавског пакта, односно трагичан распад СССР-а. Тада САД преузимају улогу једине светске силе и почињу да кроје свет по сопственим потребама. Супротно обећањима која су усмено дата Горбачову, НАТО трупе су истог момента кренуле у јуриш на исток у циљу освајања постсовјетског простора. Прва жртва агресорске политике САД је моја земља Србија, односно бивша Југославија. Америчко умеће ратовања утемељено је на употреби туђе војске и бомбардовању десетоструко слабијих од себе – методе које Запад већ годинама примењује за дестабилизацију и отпочињање ратова у другим земљама прво су опробане над Србима.

dragana-trifkovic-konf

Основна одличја тих метода су напад на националне вредности народа, изазивање хаоса разним специјалним операцијама, стварање опозиционих покрета, критиковање неподобних политичара, уношење дезинформација и медијска сатанизација. Крајња метода је НАТО бомбардовање, под изговором – ни мање ни више него – борбе за људска права и ширења демократије.

Рат у Југославији је заправо био почетак опкољавања Русије и прилика за усавршавање агресорских метода. Тај рат није почео сам од себе због верских или етничких разлика, већ је наметнут споља због интереса запада. Јасно је да су САД усавршиле и креирање разлика у друштву као део стратегије изазивања конфликта. У југословенском рату су САД и НАТО – кроз тада формиране војске Хрватске, затим јединице босанских муслимана и албанских терориста – водиле рат против Срба, баш као што су касније наоружавале и обучавале екстремисте у Либији, Сирији и Украјини. Специјалним операцијама Маркале и Рачак, стране обавештајне службе су направиле себи алиби за отпочињање бомбардовања српских положаја и Србије. Ове операције су касније разоткривене и о њима постоје докази и сведоци, али тиме ништа није промењено. Због медијске сатанизације Србе и дан-данас већи део западне јавности види нас као насилнике и иницијаторе рата. Политички судови, установљени како би дали легитимитет агресорској политици Запада, и даље осуђују Србе за непочињене злочине а српски народ – који је поднео највеће жртве – означен је као главни и једини кривац у том рату. Југословенски конфликт завршен је дивљачким бомбардовањем Србије 1999, које је било противправно, без одлуке Савета безбедности Уједињених нација. За 78 дана НАТО је просуо 15 тона осиромашеног уранијума на једну европску земљу. Бомбардовање Србије оставило је трајне економске, еколошке и здравствене последице, бројне цивилне жртве и велику материјалну штету која се процењује на сто милијарди долара. Међутим, тиме није завршена агресија Запада на Србију, већ она и даље траје у другом облику. Сада долазимо до обојених револуција, промене свести народа и сталних уцена као јединог вида сарадње који запад нуди другима. Од промене власти 2000. године, потпомогнуте организацијом „Отпор“, Запад контролише све политичке процесе у земљи и креира политичку сцену Србије. Тада почиње разарање свих институција државе изнутра, а оне су данас доведене до огољене силе која спроводи туђе интересе.

Данас Запад кроз поткупљене политичке елите у Србији, ММФ, Светску банку, НАТО и европске интеграционе процесе, одлучује о свим сегментима живота у Србији – од плата, пензија, преко отпуштања радника, инвестиција, до одбрамбене и економске политике.

dt-konf-3

То су методе разарања других држава које САД примењују већ годинама. Хенри Кисинџер је изрекао једну важну истину: „Бити непријатељ Америке је опасно, али бити њен пријатељ је фатално.“

ЕУ, као наднационална организација која промовише анти-европске вредности, сноси одговорност за последице слепог слеђења интереса Вашингтона на штету европских народа. Последице видимо данас у виду великих историјских миграција са Блиског Истока у Европу, које ће дугорочно дестабилизовати европски континент. С друге стране, европске земље су директно одговорне за разарање земаља Блиског Истока, јер су финансирале, наоружавале и обучавале такозване побуњенике, авантуристе и терористе, тамо где нису директно интервенисале НАТО бомбама. Уместо да европски политичари преузму одговорност за сопствене поступке, и пронађу правилан приступ решавању проблема, они настављају са својом неодговорном политиком.

Француски официр Жак Огар, који је у оквиру НАТО мисије боравио на Косову и Метохији 1999, написао је књигу „Европа је умрла у Приштини“. У тој књизи он описује да НАТО сарађује са албанским терористима, помажући им у насиљу над српским становништвом и српским црквама. Исто се десило и у Либији и у Сирији и у Украјини.

Агресивна спољна политика САД резултирала је увећавањем проблема, континуитетом сукоба, разарањем многих држава које су пре уплитања Запада биле стабилне, као што су рецимо Либија или Сирија, и сада су ови поступци резултирали озбиљном кризом у целом свету. Међународно право је стављено ван снаге 1999. године бомбардовањем Србије и тада је уведено право силе. Због тога постојећи западни политички, економски, безбедносни и правни систем више не функционише.

Чињеница која охрабрује, и поред изузетно тешке ситуације у којој се сви налазимо, јесте да долази до разрешења дугогодишњег периода насиља у коме се налазимо од распада СССР-а и преузимања улоге светског силеџије од стране САД. Тачка је стављена у Сирији. Једнополарни свет више не постоји, и ми се сада налазимо у периоду трансформације из једнополарног у вишеполарни свет. То је незаустављив процес, иако САД желе да га спрече. Русија јесте предводник у том процесу и она се, уз остале земље БРИКС-а, залаже за поновно успостављање светског поретка, који је нарушен међународном политиком САД.

На Русији је поново велика одговорност. Сви слободољубиви људи у свету и у Европи верују у Русију, која једина може да успостави неки нови систем вредности и међународних односа. За Европу остаје последња могућност да се отргне из убитачног загрљаја Америке и да гради своје односе независно од САД. Нагомилане политичке и економске проблеме, који су додатно усложњени мигрантском кризом, Европа ће моћи да реши само ако се окрене Русији и новонасталим институцијама БРИКС-а и Евроазијске уније. Мигрантска криза може да се реши само заустављањем рата, стабилизацијом земаља Блиског Истока и поновном изградњом свега што је страдало у рушилачкој политици Запада.

Уверена сам да ће после решавања проблема на Блиском Истоку доћи на ред и Балкан, односно Србија као централна земља Балкана, са проблемима који трају већ две деценије. После дуготрајног процеса деградације и дезинтеграције, нама су преко потребни позитивни утицаји и подршка, како бисмо неутралисали последице политике САД, посебно на Косову и Метохији.

Русија је кроз историју Србији често била једини ослонац и прави пријатељ, и могу да кажем да смо у неким историјским моментима опстали само захваљујући Русији. Због тога Срби са посебном пажњом прате дешавања на Блиском Истоку и Украјини и верују да ће после дугог периода нестабилности ипак дочекати нека боља времена.

19. октобар 2015. 

Стање Ствари


提交人的头像

关于Центар за геостратешке студије

中心的地缘战略研究是一个非政府和非营利协会成立于贝尔格莱德成立大会举行28.02.2014. 按照规定的技术。11. 和12。 法律协会联合会("官方公报Rs",没有。51/09). 无限期的时间,以实现的目标在科学研究领域的地缘战略关系和准备的战略文件、分析和研究。 该协会开发和支持的项目和活动旨在国家和国家利益的塞尔维亚,有的状态的一个法律实体和在登记册登记在按照法律的规定。 特派团的中心的地缘战略研究是:"我们正在建设的未来,因为塞尔维亚应得的:价值观,我们表示的建立,通过我们的历史、文化和传统。 我们认为,如果没有过去,没有未来。 由于这个原因,为了建立未来,我们必须知道我们的过去,珍惜我们的传统。 真正的价值是直接地,且未来不能建立在良好的方向,而不是基础。 在一个时间破坏性的地缘政治变革,至关重要的是作出明智的选择和做出正确的决定。 让我们去的所有规定和扭曲思想和人工的敦促。 我们坚定地认为,塞尔维亚具有足够质量和潜力来确定自己的未来,无论威胁和限制。 我们致力于塞尔维亚的地位和权利决定我们自己的未来,同时铭记的事实,即从历史上看已经有很多的挑战、威胁和危险,我们必须克服的。 " 愿景:本中心的地缘战略的研究,希望成为一个世界领先组织在该领域的地缘政治。 他也希望成为当地的品牌。 我们将努力感兴趣的公众在塞尔维亚在国际议题和收集所有那些有兴趣在保护国家利益和国家利益,加强主权、维持领土完整,保护传统价值观、加强机构和法治。 我们将采取行动的方向寻找志同道合的人,无论是在国内和全世界的公众。 我们将重点放在区域合作和网络的相关非政府组织、在区域一级和国际一级。 我们将启动项目在国际一级支持重新定位的塞尔维亚和维护领土完整。 在合作与媒体的房子,我们将实施的项目都集中在这些目标。 我们将组织的教育感兴趣的公众通过会议、圆桌会议和研讨会。 我们将试图找到一个模型,用于发展的组织,使资助活动的中心。 建立一个共同的未来: 如果你有兴趣与我们合作,或帮助的工作中心的地缘战略研究中,请通过电子邮件: center@geostrategy.rs

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用 * 标注