地缘政治而政治

Сирија: Заштита хришћанства – Заштита људских права – укидање санкција – обнова земље!

Обраћање Међупарламентарне комисије за људска права (МКЉП)

о стању људских права, укључујући хришћане у Сирији

 

Поштовани господине председниче, поштовани парламентарци,

2011. године у Сирији је избио рат. Већ девет година земља се налази у ванредној ситуацији хуманитарног карактера, која се још погоршала због пандемије корона вируса. У овој ситуацији неопходно је предузимање хитних мера у циљу успостављања мира, смањењу миграције локалног становништва, укључујући сиријске хришћане, као и окончању патње целог становништва Сирије у целини.

Ми, чланови Међупарламентарне комисије за људска права, тражимо од вас да размотрите документ који је усвојен на основу закључака Међународног дигиталног форума „Сирија – колевка хришћанства“, који се одржао 27. маја 2020. године.

Уверени смо да је при решавању сукоба у Сирији важно да се размотри заштита људских права, укључујући политичка права свих грађана, међу којима су и хришћани.

С обзиром на значај и поштовање историје асирског народа, као и забрињавајуће ситуације због тога што хришћани у Сирији могу да дођу у опасност и буду подвргнути изгнанству, надамо се да ћете и ви размотрити наш заједнички документ и да ћете узети у обзир препоруке које је дала комисија, приликом одлучивања о сиријском сукобу.

Позивамо владе и парламенте свих укључених страна да покажу вољу за могуће политичке промене.

Молимо владу и парламент Сирије:

а) Да започне конструктиван дијалог са хришћанским становништвом у Сирији, са посебним нагласком на њихово учешће у јавном и политичком животу у земљи.

б) Да појача и заштити људска права у земљи, како за хришћане, тако и за друге групе у Сирији, обезбеђивањем њихових права у уставу. То јест да успостави уставно законске гаранције за хришћанске етничке групе у Сирији, као што су Асирци, од стране државе. То посебно значи: слободу вероисповести, учешће у политичком животу (у свим облицима политичког учешћа), признање матерњег језика Асираца као службеног језика, подршка институција, економско учешће, очување културе и традиције, поштовање уставне једнакости свих грађана.

ц) Да заштити места становања хришћана у њиховој историјској домовини, посебно у „безбедносној зони“.

д) Да пружи становништву Сирије виталне и пре свега, медицинске потрепштине и обезбеди хуманитарне потребе, нарочито током пандемије корона вируса, да одобри увоз и дистрибуцију међународне хуманитарне помоћи широм земље.

е) Да планира програм за олакшавање повратка расељених особа и избеглица у њихову домовину кроз организовање пројеката за развој и обнову Сирије, са посебном пажњом на активно учешће сиријског цивилног друштва и локалних сиријских предузетника у процесу повратка и обнове.

ф) Да децентрализује међународну хуманитарну помоћ и повећа приступ пружању помоћи од међународних организација широм земље, посебно путем локалних организација цивилног друштва.

Молимо владу и парламент САД-а:

а) Да одмах укину америчке економске санкције против Сирије из хуманитарних разлога под следећим условима:

аа) Подршка уставне гаранције за заштиту хришћана и других етничких група у Сирији, као што су Асирци. То нарочито укључује: слободну праксу вероисповести, учешће у политичком животу, признање матерњег језика Асираца као службеног језика, ширење и подршку институција, учешће у економском животу, очување културе и традиције, поштовање уставне једнакости свих грађана.

аб) Децентрализација међународне помоћи и проширење приступа за пружање помоћи од међународних организација, укључујући читаву територију земље.

ац) Започињање конструктивног дијалога са свим етничким групама, укључујући хришћанско становништво у Сирији, узимајући у обзир њихово учешће у јавности и политичком животу.

б) Да обрате посебну пажњу на заштиту хришћанских мањина у спољнополитичким одлукама. Да допринесу томе да све етничке групе буду позване за преговарачки сто како би пронашле политичко решење у Сирији.

ц) Да становништву Сирије пруже виталне и пре свега, медицинске потрепштине и обезбеде хуманитарне потребе, нарочито током пандемије корона вируса, да одобре увоз и дистрибуцију међународне хуманитарне помоћи широм земље.

д) Да укину америчке санкције приватним компанијама које желе да дају значајан допринос обнови земље, посебно основне инфраструктуре, кроз своје пословање у Сирији.

Молимо руску владу и парламент да искористе свој политички ауторитет у решавању следећих питања:

а) Подржати, ојачати и заштитити права хришћана у земљи, као и других етничких група у Сирији, боље укључујући њихова права у устав. Односно, увести законске гаранције државе за хришћанске етничке групе у Сирији, као што су Асирци. Ово укључује, али није ограничено на: слободно исповедање религија, политичко учешће (у свим облицима политичког учешћа), признање матерњег језика Асираца као службеног језика, ширење и подршка институција, економско учешће, очување културе и традиције, поштовање уставне једнакости свих грађана.

б) Посебну пажњу обратити на заштиту хришћанских мањина у спољнополитичким одлукама.

ц) Осигурати да све етничке групе имају политичку заступљеност и буду позване за преговарачки сто како би пронашле политичко решење у Сирији.

д) Заштита културних и традиционалних места хришћана у њиховој историјској домовини, посебно у „безбедносној зони“.

е) Радити на децентрализацији хуманитарне помоћи са локалним актерима цивилног друштва и осигурати да та помоћ дође директно до цивилног становништва.

ф) Проширити и стимулисати економско учешће у Сирији за снабдевање становништва и обнову земље, посебно основне инфраструктуре.

Молимо турску владу и парламент следеће:

а) „План пресељења“ је у супротности са људским правима и опасан је за хришћане који живе у такозваној „безбедносној зони“, дакле људска права на северу Сирије морају бити заштићена, а план пресељења мора бити заустављен.

б) Одмах напустити сиријске територије и не угрожавати мир и сигурност у Сирији.

ц) зауставити инвазију турских снага на северу Сирије и избећи даљње операције без мандата УН.

Молимо немачку владу и парламент:

а) Да подрже, ојачају и заштите права хришћана у земљи, као и других етничких група у Сирији, такође тако што ће се боље обезбедити њихова права у уставу. Односно, уставно-правна гаранција за хришћане у Сирији, као што су Асирци. То нарочито укључује: слободно вероисповести, учешће у политичком животу (у свим облицима политичког учешћа), признање матерњег језика Асираца као службеног језика, ширење и подршка институција, економско учешће, очување културе и традиције, поштовање уставне једнакости свих грађана.

б) Да успоставе конструктиван дијалог са свим етничким групама у Сирији, укључујући хришћанско становништво, и да подстакну разматрања њиховог учешћа у јавном и политичком животу.

ц) Да посебну пажњу обрате на заштиту хришћанских мањина у спољнополитичким одлукама. Да допринесу томе да све етничке групе буду позване за преговарачки сто како би пронашле политичко решење у Сирији.

д) Да искористе председавање ЕУ да се укину економске санкције против Сирије из хуманитарних разлога.

е) Да становништву Сирије пруже виталне и пре свега, медицинске потрепштине и обезбеде хуманитарне потребе, нарочито током пандемије корона вируса, да одобре увоз и дистрибуцију међународне хуманитарне помоћи широм земље.

ф) Да одмах и у потпуности успоставе дипломатске односе између Савезне Републике Немачке и Сиријске Арапске Републике.

г) Да обезбеде значајан допринос реконструкцији основне инфраструктуре у Сирији од стране немачких компанија, као и кроз инвестиције као немачки допринос.

х) Да помогну у укидању санкција ЕУ-а према приватним компанијама које желе да дају значајан допринос обнови земље, посебно основне инфраструктуре, кроз своје пословање у Сирији.

Молимо Европску комисију и Европски парламент:

а) Да подрже, ојачају и заштите права хришћана у земљи, као и других етничких група у Сирији, такође тако што ће се боље обезбедити њихова права у уставу. Односно, уставно-правна гаранција за хришћане у Сирији, као што су Асирци. То нарочито укључује: слободно вероисповести, учешће у политичком животу (у свим облицима политичког учешћа), признање матерњег језика Асираца као службеног језика, ширење и подршка институција, економско учешће, очување културе и традиције, поштовање уставне једнакости свих грађана.

б) Да посебну пажњу обрате на заштиту хришћанских мањина у спољнополитичким одлукама. Да допринесу томе да све етничке групе буду позване за преговарачки сто како би пронашле политичко решење у Сирији.

ц) Да успоставе конструктиван дијалог са свим етничким групама у Сирији, укључујући хришћанско становништво, и да подстакну разматрања њиховог учешћа у јавном и политичком животу.

д) Да укину економске санкције ЕУ против Сирије из хуманитарних разлога.

е) Да становништву Сирије пруже виталне и пре свега, медицинске потрепштине и обезбеде хуманитарне потребе, нарочито током пандемије корона вируса.

ф) Да укину санкције ЕУ приватним компанијама које желе да дају значајан допринос обнови земље, посебно основне инфраструктуре, кроз своје пословање у Сирији.

Ми, чланови Међупарламентарне комисије за људска права који смо потписници овог апела, свесни смо и дубоко забринути због ситуације у области људских права грађана, укључујући и хришћане, у Сирији.

 Чврсто верујемо да свако има право да живи без угњетавања и претњи.

Стога поздрављамо апел МКЉП-а о стању људских права међу грађанима, укључујући хришћане у Сирији, и позивамо владе и парламенте да примене овај документ.

С поштовањем

Чланови Међупарламентарне комисије за људска права:

Валдемар Хердт, председник Комисије за људска права фракције АФД у Бундестагу

Јирген Браун, председник радне групе за људска права АФД фракције у Бундестагу,

Посланици Државне думе Руске Федерације

Сергеј Гаврилов

Иван Сухарев

Посланик Представничког дома Народне скупштине Белорусије

Олег Гајдукевич

Посланик Врховне Раде Украјине

Олег Волошин

Саветник посланичке групе у Скупштини Србије

已经Trifkovic

као и асирске политичке странке

Више о конференцији „Сирија колевка хришћансктва“ погледајте на: Сирија колевка хришћанства

6. Јуни 2020. 

 

 

提交人的头像

关于Центар за геостратешке студије

中心的地缘战略研究是一个非政府和非营利协会成立于贝尔格莱德成立大会举行28.02.2014. 按照规定的技术。11. 和12。 法律协会联合会("官方公报Rs",没有。51/09). 无限期的时间,以实现的目标在科学研究领域的地缘战略关系和准备的战略文件、分析和研究。 该协会开发和支持的项目和活动旨在国家和国家利益的塞尔维亚,有的状态的一个法律实体和在登记册登记在按照法律的规定。 特派团的中心的地缘战略研究是:"我们正在建设的未来,因为塞尔维亚应得的:价值观,我们表示的建立,通过我们的历史、文化和传统。 我们认为,如果没有过去,没有未来。 由于这个原因,为了建立未来,我们必须知道我们的过去,珍惜我们的传统。 真正的价值是直接地,且未来不能建立在良好的方向,而不是基础。 在一个时间破坏性的地缘政治变革,至关重要的是作出明智的选择和做出正确的决定。 让我们去的所有规定和扭曲思想和人工的敦促。 我们坚定地认为,塞尔维亚具有足够质量和潜力来确定自己的未来,无论威胁和限制。 我们致力于塞尔维亚的地位和权利决定我们自己的未来,同时铭记的事实,即从历史上看已经有很多的挑战、威胁和危险,我们必须克服的。 " 愿景:本中心的地缘战略的研究,希望成为一个世界领先组织在该领域的地缘政治。 他也希望成为当地的品牌。 我们将努力感兴趣的公众在塞尔维亚在国际议题和收集所有那些有兴趣在保护国家利益和国家利益,加强主权、维持领土完整,保护传统价值观、加强机构和法治。 我们将采取行动的方向寻找志同道合的人,无论是在国内和全世界的公众。 我们将重点放在区域合作和网络的相关非政府组织、在区域一级和国际一级。 我们将启动项目在国际一级支持重新定位的塞尔维亚和维护领土完整。 在合作与媒体的房子,我们将实施的项目都集中在这些目标。 我们将组织的教育感兴趣的公众通过会议、圆桌会议和研讨会。 我们将试图找到一个模型,用于发展的组织,使资助活动的中心。 建立一个共同的未来: 如果你有兴趣与我们合作,或帮助的工作中心的地缘战略研究中,请通过电子邮件: center@geostrategy.rs

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用 * 标注